Piperyna na bielactwo, czy faktycznie pomaga?

by:

Zdrowie

Ostatnimi czasy bardzo wzrosła popularność składnika jakim jest piperyna. Jedni wybierają ten składnik głównie ze względu na właściwości odchudzające inni z myślą, że piperyna pomoże im na bielactwo. Sprawdźmy czy faktycznie tak jest? Jakie są opinie innych?

Na co działa piperyna?

Czarny pieprz inaczej piperyna ma kilka korzyści cennych dla zdrowia. Przede wszystkim odchudza i wspomaga trawienie, ponadto zmniejsza apetyt. Dodatkowo z dostępnych w sieci opinii przeczytać można że pomaga ona osobom, które zmagają się z bielactwem. Dla potwierdzenia tego przytaczamy poniżej opinie z różnych forum internetowych. Przeczytaj je a dowiesz się więcej czy piperyna pomaga na bielactwo.

KAROLINA

Stosowałam piperynę głównie po to, żeby schudnąć. To że piperyna na bielactwo też pomaga odkryłam całkiem przypadkowo. Gdybym nie wybrała jej na odchudzanie to bym w sumie się tego nie dowiedziała. Zamierzam ją stosować dalej.

ASIA

Mi piperyna dużo pomaga na bielactwo. Mój wygląd skóry powoli się zmienia. To zasługa tego składnika.

Piperyna na bielactwo

Z powyższych opinii wynika, że piperyna na prawdę pomaga na bielactwo. Jednakże należy pamiętać, że efekty te są indywidualne i w dużej mierze zależą od każdego organizmu indywidualnie.

W jaki sposób piperyna może wpływać na bielactwo?

Niektóre źródła podają, że piperyna i jej pochodne przyczyniają się do namnażania komórek barwnikowych skóry. Dzieje się tak u osób, które mają bielactwo nabyte. Systematyczne jej stosowanie pomaga nadać odbarwionej skórze równomierny kolor.

Gdzie kupić piperynę i jaka jest cena?

Duża popularność piperyny sprawia, że dzisiaj można kupić ją niemal wszędzie. Dostępna jest w aptece, sklepach zielarskich, punktach ze zdrową żywnością czy nawet przez internet. Jej koszt waha się w zależności od stężenia piperyny czy dodatkowych składników. Za wysokiej jakości produkt, który ma 95% stężenie należy zapłacić około 50 złotych. Taką piperynę wraz z dodatkowymi składnikami kupisz w tym sklepie internetowym. Co więcej trafiając na promocję, często w większym pakiecie można zyskać opakowanie gratis.

One Reply to “Piperyna na bielactwo, czy faktycznie pomaga?”

  1. ola pisze:

    mnie dużo pomogła na bielactwo.