Pięć zdrowych zamienników chipsów!

Chipsy są słabością wielu z nas. Należy jednak pamiętać, że są bezwartościowe i kaloryczne. Ich jedzenie nie daje nic dobrego, wręcz bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie. Istnieje na nie alternatywa! Poznaj zdrowy zamiennik chipsów!

Czym zastąpić chipsy?

Nie wyobrażasz sobie życia bez tej przekąski? Towarzyszyła Ci na imprezie, w pracy a także przed telewizorem? Właśnie tak… niestety chipsy są wszędzie! Zmień to od dziś i spróbój bardziej zdrowych zamienników chipsów.

Nasze propozycje, dzięki którym możesz zastąpić chipsy:

  1. Przygotuj sobie domowe chipsy z jabłek! Będziesz pod wrażeniem ich dobrego smaku a jeść można je do woli! Jabłka zawierają dużo błonnika, który jest potrzebny w odchudzaniu, są pozbawione tłuszczu i soli. Domowe chipsy przygotowane z jabłek są najzdrowszym zamiennikiem tradycyjnych chipsów.
  2. Jedz owoce suszone. Pokrojone w plastry swoim wyglądem choć trochę przypominają chipsy. Z tą różnicą, że są dużo zdrowsze i mają całą gamę witamin i minerałów. Co więcej suszone owoce na dłużej pozostawiają uczucie sytości.
  3. Sięgnij po pestki dyni i słonecznika. Uzależniają tak samo jak chipsy a nie szkodzą w żaden sposób zdrowiu. Kiedy ich posmakujesz szybko zapomnisz o chipsach, delektując się rozłupywaniem i chrupaniem tych nasion.
  4. Zasmakuj się w waflach ryżowych. Można je kupić w rożnych smakach są dobrymi zapychaczami, przyjaznymi dla zdrowia i szczupłej sylwetki.
  5. Jedz fistaszki! To kolejna propozycja zdrowego zamiennika chipsów. Fistaszki a właściwie ich chrupanie uzależnia równie mocno jak chipsy.
zdrowy zamiennik chipsów
Migdały oraz chipsy z banana.

Dlaczego warto sięgnąć po zastępstwo dla chipsów?

Siła przyzwyczajenia do chipsów bardzo często jest silniejsza od nas. Mimo wszystko warto pomyśleć nad tym aby zastąpić chipsy zdrowszym zamiennikiem. Ich długotrwałe stosowanie może odbić się na zdrowiu a także na wyglądzie naszej sylwetki.

Chipsy przygotowywane są na głębokich olejach, bardzo często tych gorszej jakości. W czasie ich smażenia wytwarza się akrylamid, który jest bardzo toksyczny dla organizmu a co więcej pojawiają się wzmianki, że może mieć też działanie rakotwórcze. Nie sposób też wspomnieć o tym, że wszelkie dodatki do chipsów (konserwanty, polepszacze smaku, duża ilość soli) są tuczące dla sylwetki.

Anna Karpińska

Anna – absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Od lat jej zainteresowaniem jest dietetyka, zdrowy styl życia oraz sport. Przebyła różne kursy i szkolenia. Posiada wiedzę interdyscyplinarną dodatkowo z psychologii, anatomii, biochemii i zdrowia intymnego.

Najczęściej czytane artykuły:

Jak przygotować się do odchudzania?
Jak przygotować się do odchudzania?

Odchudzanie to proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli dokładnie je zaplanujesz łatwiej będzie Ci realizować cały plan. Może Ci się nie udać jeśli zaczniesz odchudzać się …

Jak zrzucić uda?
Jak zrzucić uda?

Tłuszcz na udach gromadzi się dosyć szybko, ciężko się go pozbyć i wygląda mało atrakcyjnie. Aby schudnąć z tej partii ciała należy podejść do tego kompleksowo. Nie wystarczą tu same …

Ważne rady dla odchudzających się! Musisz je poznać.
Ważne rady dla odchudzających się! Musisz je poznać.

Wiele osób zabierających się za odchudzanie kompletnie nie wie od czego zacząć a potem jak przejść przez ten proces. Jeśli i Ty jesteś w grupie tych osób poniżej przedstawiamy Ci kilka przy…

Dieta ubogoenergetyczna – zasady – przykładowy jadłospis.
Dieta ubogoenergetyczna – zasady – przykładowy jadłospis.

Dietę ubogo energetyczną stosuje się w leczeniu nadwagi i otyłości. Jest dietą nie powodującą skutków ubocznych dlatego też można ją stosować na co dzień. Dzięki zastosowaniu się do za…

Jak działa dieta kopenhaska?
Jak działa dieta kopenhaska?

Dieta kopenhaska jest dietą bardzo ryzykowną. Dlatego zanim zdecydujemy się ją stosować powinnyśmy dowiedzieć się jak działa dieta kopenhaska, aby mieć świadomość jej zasad i ewentualnych…

One Reply to “Pięć zdrowych zamienników chipsów!”

  1. olka pisze:

    ja na szczęście nie lubię chipsów:)