Picie dużej ilości wody efekty.

by:

Poradniki

Jakie są efekty picia dużej ilości wody?

Wszędzie jest głośno o tym, aby pić duże ilości wody w ciągu dnia. Przypominają o tym lekarze, nauczyciele uczniom, dietetycy oraz sami producenci tych napojów. I wszyscy tutaj mają zupełną rację bo efekty picia dużej ilości wody wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, dobre samopoczucie a także szczupły wygląd sylwetki.

Picie wody a odchudzanie.

Jednym z efektów napłynniania organizmu dużymi ilościami wody jest utrata zbędnych kilogramów. Picie szklanki wody przed posiłkiem zmniejsza apetyt i daje większe poczucie sytości. Co więcej odpowiednio nawodniony organizm nie ma problemów z usuwaniem toksyn, gdyż prawidłowo pracuje układ pokarmowy. To bardzo ważne ponieważ jeśli mało pijemy wody to często towarzyszą nam zaparcia i gromadzenie się złogów w organizmie. Osoby, które piją dużo wody często wspominają, że dzięki temu udało im się schudnąć nawet 5 kg w miesiąc. To tylko jeden z argumentów dla których warto pić wodę. W rzeczywistości jest ich nieco więcej.

Picie dużej ilości wody efekty

Picie wody a cellulit.

Odpowiednie nawodnienie oprócz efektu odchudzającego powoduje zmniejszenie cellulitu. Woda wzmacnia elastyczność skóry, zapewnia jej młody wygląd. Bez wody, kolagen nie może pracować prawidłowo czego efektem jest tzw. pomarańczowa skórka. Synteza kolagenu może być pobudzana piciem dużej ilości wody a także nie którymi lekami i suplementami diety. Jeśli brakuje nam kolagenu skóra dodatkowo zaczyna się marszczyć.

Cellulit może być także wynikiem nagromadzenia się toksyn w tym miejscu. Aby je usunąć pomaga picie wody oraz stosowanie plastrów oczyszczających.

Picie wody a cera.

Jednym z czynników wpływających na prawidłowy wygląd skóry jest dostarczanie jej dużych ilości wody. Ona wzmocni przepływ krwi w naczyniach kapilarnych skóry i poprawi jej jędrność. Codzienne wypijanie kilku szklanek wody dziennie będzie korzystne szczególnie dla dojrzałych kobiet, u których jest ryzyko że niedługo mogą pojawić się zmarszczki.

Picie wody a cera

Inne efekty picia dużej ilości wody:

  • detoksykacja organizmu
  • brak zaparć
  • zapewnia lepsze przyswajanie składników odżywczych
  • obniża ryzyko chorób układu sercowo – naczyniowego
  • wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mózgu.

Ostatnio czytane artykuły:

One Reply to “Picie dużej ilości wody efekty.”

  1. błękitna pisze:

    ja piję dużo wody i lepiej się czuje.