O której godzinie powinno się jeść ostatni posiłek?

O której godzinie powinno się jeść ostatni posiłek?

Ostatni posiłek w ciągu dnia ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie w czasie snu i następnego ranka, ale także dba o Twoją sylwetkę. Nie każdy z nas wie kiedy jeść ostatni posiłek ponieważ istnieje wiele teorii, które się od siebie różnią. W tym artykule odpowiemy na pytanie czy wystarczy jeść po 18 żeby schudnąć? Jak to jest właściwie w praktyce o której godzinie powinno się jeść ostatni posiłek?

O której godzinie powinno się jeść ostatni posiłek

Czy wystarczy nie jeść po 18 żeby schudnąć?Czy wystarczy nie jeść po 18 żeby schudnąć

Kiedy zapytać kilku osób kiedy jeść ostatni posiłek, zazwyczaj odpowiadają oni, że ostatni posiłek o 18 powinno się przyjmować. Nie do końca potrafiąc wytłumaczyć dlaczego właśnie ta a nie inna godzina. W rzeczywistości godzina, kiedy powinno się jeść ostatni posiłek jest trochę inna. Pora spożywania kolacji powinna być uzależniona od naszego rytmu dobowego. Zaleca się kolację spożywać mniej więcej na 2-3 godziny przed pójściem spać. Oczywiście to nie jedyny warunek, aby schudnąć. Ważne jest także to co zjemy przed snem. Jako wieczorny posiłek powinno spożywać się lekkostrawne produkty w małych porcjach, które są bogate w substancje odżywcze. 

Jak więc wynika z powyższego jeśli chcesz iść spać o godzinie 23-ej to Twój ostatni posiłek powinien być mniej więcej w granicach godziny 20-ej. Gdyby się zdarzyło, że będziesz jadł wcześniej istnieje duże prawdopodobieństwo, że zanim położysz się spać to będziesz podjadał.

Na pytanie o której godzinie powinno się jeść ostatni posiłek odpowiada dietetyk.

To wielki mit, że powinno się jeść ostatni posiłek o 18. Nie wiem z kąd się wziął, ale w swojej pracy wiele osób pyta mnie czy wystarczy nie jeść po 18 żeby schudnąć. Na co zawsze podkreślam, że kolację powinno się jeść dwie lub trzy godziny przed planowanym pójściem spać. Oczywiście kolację, która nie zawiera produktów tłustych, oraz z duża ilością cukrów prostych. Najlepiej jeśli jest to chude mięso z warzywami, sałatka z tuńczykiem lub pieczywo z twarogiem. Jeśli nie chcemy przytyć warto zastosować się do tych rad a systematyczność w jedzeniu wcześniejszej kolacji wynagrodzi nam efektem szczupłej sylwetki oraz dobrego samopoczucia. 

One Reply to “O której godzinie powinno się jeść ostatni posiłek?”

  1. wiola pisze:

    ja to jem o różnych godzinach