Menopauza w wieku 30 lat, czy to możliwe?

by:

Libido

Menopauza to przypadłość zazwyczaj kobiet po 50 roku życia. Jest naturalnym objawem związanym z tym wiekiem. Inaczej jest kiedy dotyczy ona kobiet tych w wieku 30 lat. Wówczas mówi się, że to przedwczesna menopauza.

Przedwczesna menopauza, jeszcze przed ukończeniem 30 lat.

Choć mało się to zdarza to jednak jest jak najbardziej możliwe. Wczesna menopauza wiąże się z wygaśnięciem funkcji jajników. Wtedy najlepiej jest to skonsultować z lekarzem ponieważ jest to proces, który można odwrócić. Specjalista zleci Ci badania, których wynik zadecyduje o metodzie leczenia.

Menopauza w wieku 30 lat

Jeśli diagnoza się potwierdzi w badaniach to leczenie wczesnej menopauzy polega zazwyczaj na wprowadzeniu hormonalnej terapii zastępczej. Wtedy stosuje się wysokie dawki żeńskich hormonów (estrogenu i progesteronu). Po jakimś czasie proces wczesnej menopauzy powinien ustąpić.

Warto jest jak najszybciej uporać się z problemem jakim jest menopauza w wieku 30 lat. To czas kiedy kobieta powinna być płodna a jej narządy płciowe w pełni przygotowane do zajścia w ciąże. Niestety przedwczesna menopauza to uniemożliwia.

Przyczyny menopauzy w wieku 30 lat.

Przedwczesna menopauza może zależeć od wielu czynników. Najczęściej jednak przyczyną menopauzy w wieku 30 lat są:

  • uwarunkowania genetyczne
  • inwazyjne zabiegi medyczne
  • zaburzenia pracy hormonów
  • choroby zakaźne
  • nie zdrowy styl życia (nałogi, źle zbilansowana dieta, stres).

Pierwsze objawy menopauzy przypominają codzienne przemęczenie. Ciężko na początku zorientować się czy jest to wynik przepracowania czy wskutek nie prawidłowej pracy organizmu. Potem następuje obniżona odporność organizmu, kobieta staje się bardziej drażliwa, aż w końcu następuje zahamowanie miesiączki. Wtedy jest to istny znak, że pojawiła się przedwczesna menopauza. Innymi symptomami takiego stanu może być uderzenie gorąca i nocne pocenie się, częste oddawanie moczu, problemy z koncentracją czy bóle stawów i mięśni.

Podsumowanie

Kiedy dopada Cię menopauza w wieku 30 lat stanowczo nie lekceważ tego problemu! Jest to sytuacja, która wymaga interwencji specjalisty w trosce o Twoje zdrowie. Nie leczona wczesna menopauza powoduje problemy z zajściem w ciąże.

Ostatnio czytane:

Comments are closed.