Jakie buty po skręceniu kostki?

Jakie buty po skręceniu kostki?

Skręcenie kostki to przypadłość, która każdego dnia dotyka kogoś na świecie. Powstaje ona wskutek nie fortunnego ustawienia stopy na podłodze, skoku z dużej wysokości lub braku rozgrzewki przed ćwiczeniami. Noszenie nie odpowiedniego obuwia w tym czasie skutkuje destabilizacją stawu, któremu towarzyszy ból. Aby temu zapobiec zobacz jakie buty po skręceniu kostki zaleca się nosić.

Jakie buty po skręceniu kostki

Skręcenie kostki.

Jakie buty po skręceniu kostki?Jakie buty po skręceniu kostki

  • Buty chroniące staw skokowy zalecane po skręceniu kostki.

Staw skokowy jest najbardziej narażony na wszelkie kontuzje, ponieważ na nim opiera się cała część ciała. Wszelkie aktywności fizyczne takie jak bieganie, podskoki, podnoszenie ciężarów naraża kostkę na duże obciążenie co sprawia, że szybko może dojść do jej skręcenia. Kiedy tak się stanie warto dobrać sobie odpowiednie buty chroniące staw skokowy, aby zminimalizować towarzyszący ból. Buty chroniące staw skokowy zahamują postępującą degradację stawu skokowego oraz pomogą zwalczyć dolegliwości bólowe.

  • Buty ortopedyczne.

Buty ortopedyczne można kupić specjalnie na zamówienie, nawet pod wymiar i szerokość swojej stopy. Ich zadaniem jest ochrona miejsc, którym towarzyszy ból. Buty ortopedyczne są nieco inne niż zwyczajne buty – zazwyczaj o wiele wygodniejsze. Często są na rzepy, aby nie uciskać stopy i są szersze w celu jak największej wygody oraz komfortu użytkowania.

  • Obcasy po skręceniu kostki.

Na pewno nie! Ten rodzaj obuwia jakim są obcasy po skręceniu kostki stanowczo odpada. Bez znaczenia czy są na małym obcasie czy na naprawdę nie dużym, chodząc w takim obuwiu w czasie skręcenia kostki można sobie zaszkodzić.

Buty chroniące staw skokowy

PODSUMOWANIE.

To jakie buty po skręceniu kostki powinnaś/powinieneś wybrać powinno zależeć od rodzaju uszkodzenia. Nie mniej jednak w żadnym wypadku nie sięgaj po obcasy po skręceniu kostki. W takim stanie pomogą Ci buty ortopedyczne lub buty chroniące staw skokowy. Pytaj o nie w sklepach medycznych lub możesz zamówić je bezpośrednio przez internet. Zadbaj w tym czasie o komfort swoich stóp, a pomoże Ci to uśmierzyć ból.

Comments are closed.