Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku i u starszych?

Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku i u starszych?

Siwienie włosów jest naturalnym zjawiskiem, jeśli występuje w starszym wieku. Kiedy dopada nastolatków i młode osoby zaczyna być dużo większym problemem. Siwe włosy w wieku 30 lat to jednak za wczesny czas. Jeśli dokucza Ci ten problem zobacz jak cofnąć siwienie włosów! Ten sposób najlepiej sprawdza się na siwe włosy dla mężczyzn i kobiet.

Pojedyncze siwe włosy w młodym wieku jak i obejmujące większą część głowy są zazwyczaj skutkiem stresu oksydacyjnego. U starszych osób są wynikiem zachodzących zmian w organizmie. Mogą być także przyczyną:

 • Uwarunkowań genetycznych – jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie mieli siwe włosy około 30-tki lub wcześniej, to jest wysokie ryzyko, że i Ty będziesz mieć siwe włosy w wieku 30 lat.
 • Sytuacje stresowe – obciążenie stresem powoduje kłopoty ze zdrowiem do których zalicza się siwe włosy u nastolatków, młodych i dorosłych. Stres dotyczy przecież każdego nie zależnie od wieku.
 • Nie odpowiednia dieta – która jest uboga w substancje odżywcze.
 • Nie odpowiednia ilość witamin i minerałów – utarta pigmentacji włosów może wiązać się z małą ilością biotyny, cynku i kwasu foliowego.
 • Używki w tym palenie papierosów, picie alkoholu zakłóca prawidłowe funkcje organizmu w tym funkcjonowanie włosów.
 • Problemy z funkcjonowaniem nerek odbijają się na włosach pozbawionych barwnika.

 jak cofnąć siwienie włosówJak cofnąć siwienie włosów?

Okazuje się, że pierwsze pojedyncze siwe włosy w młodym wieku nie muszą być problemem przyprawiającym o zmartwienia. Dotyczy to również starszych osób u których problem jest bardziej zaawansowany. Istnieje wiele sposobów na to jak zatrzymać siwienie w młodym wieku i u osób starszych a jednym z nich jest stosowanie preparatów z biotyną. To właśnie ta witamina ma dobroczynny wpływ nie tylko na pigmentację włosów ale i ich stan. Biotyna zatrzymuje siwienie w młodym wieku i u starszych, zapobiega wypadaniu włosów oraz wzmacnia cebulki włosowe. Jest to najstarszy sposób, sposób naszych Babć na to jak cofnąć siwienie włosów warto go wypróbować! Drugim sposobem jest stosowanie specjalnych leków dostępnych zazwyczaj na receptę. Lek na siwienie włosów można dostać z przepisu lekarza, zazwyczaj dermatologa. Nie można go kupić sobie samemu w aptece bez recepty.

Zahamowanie siwienia po miesiącu stosowania biotyny. Z każdym miesiącem włosy odzyskują swój kolor.

Czy preparaty z biotyną pomagają na siwienie w młodym wieku oraz u osób starszych? Zobaczmy opinie na forum.

Szukałam dla siebie sposobu jak zatrzymać siwienie w młodym wieku ponieważ zaczęłam mieć siwe włosy w wieku 30 lat. Uważam, że to sporo za wcześnie na to, żeby stracić swój kolor włosów. Mam dopiero rocznego synka a wyglądam jak babcia. W internecie przeczytałam, że jest jakiś lek na siwienie włosów, ale tylko na receptę. Nie mam czasu chodzić po lekarzach a więc ostatecznie zdecydowałam się na stosowanie tabletek z biotyną. Stosowałam je równo przez trzy miesiące i tyle potrzeba było mi, żeby odzyskać swój kolor włosów. Biotyna pomogła mi cofnąć siwienie włosów i odzyskać swój naturalny kolor blond. – napisała Monika.

Kolejna opinia pochodzi od Mateusza. Opinia została dodana na forum pt. siwe włosy w młodym wieku zapobieganie.

Nigdy bym się nie spodziewał, że osiwieję! I to dosłownie! W młodym wieku mam więcej siwych włosów niż mój Tato. Ostatnio kupiłem sobie reklamowane tabletki na siwe włosy Froxen. Biorę je już miesiąc więc wiadomo za wcześnie, żeby mówić o efektach choć widzę że już pierwsze zmiany są. Część włosów, która była siwa odzyskała swój czarny kolor.

 

Kto powinien stosować preparaty z biotyną?

Po produkty zawierające w swoim składzie biotynę powinny sięgać osoby, których dotyka problem siwych włosów w młodym wieku oraz Ci którzy siwieją ze względu na wiek.

Siwe włosy u nastolatków oraz u młodych dorosłych można także spróbować zahamować odpowiednią dietą w której dużo jest witamin i składników odżywczych. Pojedyncze siwe włosy w młodym wieku powinny być dla każdego pierwszym sygnałem, że w organizmie może brakować witamin.

Po preparaty z biotyną powinny sięgać także osoby starsze, które mają problem z siwieniem włosów już od dłuższego czasu. Zioła na siwe włosy w większości nie powodują skutków ubocznych.

Czy siwe włosy mogą odzyskać kolor?

Z dostępnych danych wynika, że jak najbardziej da się odzyskać swój naturalny kolor włosów. Warto zrobić to już wtedy kiedy zauważamy pierwsze siwe włosy. Siwizna na skroni jest szybko postępująca, jeśli wcześniej nie zaczniemy działać to problem może się szybko pogłębić. Warto więc sięgnąć po preparat na siwe włosy, aby zachować ich kolor.

Ostatnio czytane:

2 odpowiedzi do “Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku i u starszych?”

 1. becia pisze:

  moja mama na siwe włosy bierze sobie froxen. kupuję jej go przez internet. już sporo wrócił jej kolor naturalny włosów.

 2. mariusz pisze:

  ja mam dopiero 25 lat a już połowę głowy siwej….