Jak schudnąć po porodzie?

by:

Odchudzanie

Marzenie każdej świeżo upieczonej mamy to schudnąć po porodzie. Prawie każda z kobiet, która niedawno urodziła dziecko chciałaby wrócić do swojej figury z przed ciąży. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe zwłaszcza, że w obecnym czasie pojawia się wiele innowacyjnych suplementów, które mogą szybko w tym pomóc. Oprócz nich wiadomo ważna będzie dieta a także codzienna aktywność fizyczna.

Odchudzanie po porodzie. Jak się do tego zabrać?

Odchudzanie po urodzeniu dziecka warto zacząć dopiero wtedy kiedy przestaniesz karmić piersią. Stosowanie diety lub jakiś specyfików w czasie karmienia piersią mogłoby zaszkodzić Twojemu maleństwu.

Dieta po porodzie

Schudnąć po porodzie możesz stosując odpowiednią dietę. Dobrze jeśli będzie to dieta niskokaloryczna, która ograniczy w Twojej diecie spożywanie kolejnych porcji tłuszczu. Jej podstawą jest dostarczanie w diecie nie więcej niż 1500 kcal na dzień. W jej jadłospisie należy uwzględnić białko, które szybciej pomoże Ci spalić tłuszcz.

Aktywność fizyczna po porodzie

Chudnięcie po porodzie z pewnością wspomoże także zwykła codzienna aktywność fizyczna. Oprócz wychodzenia na spacery z dzieckiem koniecznie pomyśl o chwili dla siebie i wyjściu np. na rower lub zapisz się na gimnastykę. Ćwiczenia fizyczne stosowane wraz z dietą szybciej pomogą Ci uzyskać cel jakim jest zrzucenie wagi po porodzie.

jak schudnąć po porodzie

Jeśli suplementy to jakie stosować po porodzie?

Kobiety po porodzie potrzebują suplementów diety tzw. spalaczy tłuszczu. To właśnie one odtłuszczają organizm od wewnątrz a jednocześnie ujędrniają skórę i zmniejszają fałdki, które zostały nam po ciąży. Nie warto więc kupować pierwszych lepszych suplementów na odchudzanie po ciąży. Lepiej jest postawić na te sprawdzone tak jak spalacze tłuszczu, dzięki którym będziemy mieć pewność, że naprawdę schudniemy.

Anna Karpińska

Anna – absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Od lat jej zainteresowaniem jest dietetyka, zdrowy styl życia oraz sport. Przebyła różne kursy i szkolenia. Posiada wiedzę interdyscyplinarną dodatkowo z psychologii, anatomii, biochemii i zdrowia intymnego.

Comments are closed.