Jak poradzić sobie ze śmierdzącymi stopami?

by:

Zdrowie

Brzydki, śmierdzący zapach stóp jest problem bardzo krępującym i uporczywym. Dotyczy on głównie mężczyzn, choć nie ma tu reguły. Przyczyn takiego stanu może być wiele: nie właściwa pielęgnacja, choroby stóp, przegrzewanie ich. Dowiedz się więcej jak pozbyć się śmierdzącego zapachu stóp. Zastosuj się do wskazówek a Twoje stopy będą wyróżniać się świeżością każdego dnia.

Problem z brzydko pachnącymi stopami – PRZYCZYNY.

Nie przyjemny zapach stóp odczuwa się najczęściej po zdjęciu butów, kiedy nosiliśmy je przez cały dzień. Przyczyną tego mogą być same buty, które często wykonane są ze sztucznych materiałów i nadmiernie przegrzewają nogi. Spocone nogi powodują namnażanie się bakterii co dodatkowo może spowodować grzybicę stóp. Choroba ta ma również nie przyjemną woń a początkowo jest trudna do zauważenia.

Kiedy stopy śmierdzą może to być przyczyną nie właściwej ich pielęgnacji lub nie zmieniania skarpet. Należy je wymieniać codziennie i zakładać skarpety, które są bawełniane. U mężczyzn problem ten może być związany także z nie właściwym trybem życia i częstym spożywaniem alkoholu. Jeśli jednak żadne z wymienionych przyczyn stanowczo do Ciebie nie pasują, skonsultuj się ze specjalistą czy nie chorujesz na choroby metaboliczne.

Jak poradzić sobie ze śmierdzącymi stopami

Co zrobić jak śmierdzi z nóg?

W tej części tekstu dowiesz się co na śmierdzące stopy sprawdzi się najlepiej. Istnieje wiele sprawdzonych sposobów a który z nich wybierzesz zależy tylko od Ciebie. W aptece, w drogeriach a nawet w supermarketach i przez internet specjalne dezodoranty, często w formie sprayu, które odświeżają skórę, likwidując brzydką woń. Zawarte w nich składniki hamują wydzielanie potu i działają przeciw bakteryjnie. Spraye do stóp można stosować w ciągu dnia a także w nocy.

Kolejnym tym razem domowym sposobem by poradzić sobie ze śmierdzącymi stopami jest usuwanie zrogowaciałego naskórka. Jeśli tego nie robimy sprzyja to poceniu się nóg i ich cuchnięciu. Nogi należy moczyć w wodzie dodając odrobinę sody oczyszczonej lub octu jabłkowego.

Kiedy śmierdzi Ci z nóg możesz spróbować także papki z korzenia imbiru. On skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia w tym bakterie.

Co zrobić jak śmierdzi z nóg

Najchętniej czytane artykuły:

2 odpowiedzi do “Jak poradzić sobie ze śmierdzącymi stopami?”

  1. andrew pisze:

    mi nogi nie śmierdzą

  2. jarek pisze:

    ja kupuję sobie w supermarkecie taki proszek, którym wieczorem wycieram nogi. trochę mi pomaga.