Czym grozi długotrwała abstynencja seksualna?

Abstynencja seksualna w małżeństwie może mieć różne przyczyny. Zazwyczaj są to problemy zdrowotne lub nie dopasowanie dwojga partnerów. Choć wydawało by się, że życie bez seksu się w żaden sposób nie zmienia to jednak w praktyce okazuje się inaczej. Wstrzemięźliwość seksualna powoduje wiele skutków ubocznych, zarówno dla mężczyzny jak i dla kobiety. Przeczytaj czym dokładnie grozi abstynencja seksualna w małżeństwie utrzymująca się przez dłuższy czas.

Skutki abstynencji seksualnej u mężczyzn.

Całkowita abstynencja seksualna w późniejszym czasie może odbić się na zdrowiu mężczyzny. Po pierwsze wraz z długą przerwą w uprawianiu seksu mogą pojawić się problemy ze sprawnością seksualną i utrzymaniem penisa w sztywności przez dłuższy czas. Nierzadko też w tym czasie może zmniejszyć się rozmiar penisa i jąder ponieważ od braku seksu zmniejszają się ciała jamiste z których zbudowany jest penis. Brak współżycia wpływa także na psychikę mężczyzny, u niektórych mogą wystąpić pierwsze symptomy depresji. Jak wiadomo seks nie tylko dostarcza przyjemności, ale i poprawia nasze samopoczucie poprzez wydzielanie endorfin.

Skutki abstynencji seksualnej u kobiet.

Wstrzemięźliwość seksualna u mężczyzn ma bardziej negatywne skutki niż u kobiet. Panie, które długo nie uprawiały seksu mogą mieć problemy z libido. Jeśli człowiek długo nie współżyje zaczyna się do tego przyzwyczajać. W konsekwencji następuje wygaśnięcie potrzeby seksualnej. W organizmie zachodzą też duże zmiany: spada poziom hormonów aktywizujących się w czasie stosunku płciowego, zmniejsza się nawilżenie pochwy. Kobiety mogą odczuwać dużą suchość pochwy, która może być przyczyną infekcji.

Skutki abstynencji seksualnej u mężczyzn

Całkowita abstynencja seksualna a relacje partnerów.

Abstynencja seksualna w małżeństwie w żaden sposób nie służy relacjom. Nie zaspokojona druga połówka może szukać zadowolenia w ramionach kochanka. W związkach bez zobowiązań też trudno jest o poczucie bliskości jeśli stronimy od seksu. Kiedy nie możemy go uprawiać z przyczyn zdrowotnych warto jest zainteresować się partnerem chociażby poprzez pieszczoty. Wzajemne dotykanie się i pieszczenie może być równie przyjemne a przy okazji korzystne dla zdrowia.

Całkowita abstynencja seksualna

Ostatnio czytane:

2 odpowiedzi do “Czym grozi długotrwała abstynencja seksualna?”

  1. vitek pisze:

    u mnie nie było konsekwencji jak długo nie uprawiałem seksu

  2. JANEK pisze:

    ja długo nie uprawiałem seksu bo żona ode mnie odeszła. teraz poznałem nową kobietę ale przerwa ta sprawiła że mój penis nie chce stać 🙁