Czy przedtreningówki szkodzą?

by:

Masa mięśniowa

Odżywki przedtreningowe to nic innego jak odżywki, które stosuje się wcześniej przed treningiem siłowym, aby pobudzić mięśnie do intensywnej pracy. Ich zadaniem jest także zwiększenie wytrzymałości organizmu a także jego pobudzenie. Oparte są one na różnych składnikach, nie zawsze przyjaznych dla zdrowia. Jeśli interesuje Cię przedtreningówka skutki uboczne zostały opisane w poniższym artykule.

Odżywki przedtreningowe skutki uboczne.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego czy przedtreningówki szkodzą wpierw należy przeanalizować skutki uboczne. W składzie tego typu preparatów zazwyczaj są substancje, które stymulują układ nerwowy. Niektóre z nich są silnymi stymulantami i mogą powodować poważne efekty uboczne dla zdrowia. Do najczęstszych skutków ubocznych odżywek przedtreningowych zalicza się:

  • ból serca po przedtreningówce – odżywki, które zawierają dużą ilość stymulantów mogą zwiększać lepkość krwi co przyczynia się do problemów sercowo naczyniowych w tym do bólu serca. Po ich spożyciu można także odczuć kołatanie serca, nudności czy inne objawy przypominające zawał.
  • złe samopoczucie po przedtreningówce – po efekcie pobudzenia często następuje spadek samopoczucia. Jest to brak apetytu, problemy z zasypianiem, nudności i nie rzadko wymioty.
  • mrowienie po przedtreningówce – można odczuwać w różnych miejscach np. wzdłuż kręgosłupa, w dłoniach lub w nogach (głównie tam gdzie są zakończenia nerwowe). Jest efektem ubocznym stosowania dużych dawek odżywek przedtreningowych.
Czy przedtreningówki szkodzą

Przedtreningówka czy warto ją stosować?

Preparaty typu przedtreningowe nie zawsze powodują efekty uboczne. Zależy to od wybranego preparatu a także od samego organizmu. Oprócz możliwych do wystąpienia efektów ubocznych jest wiele korzyści dla których warto je stosować. Jeśli chcemy przyjazną dla zdrowia odżywkę warto sięgnąć po te, które zajmują pierwsze miejsca w rankingach. Dziś zdrowa przedtreningówka, która polecana jest przez samych profesjonalistów nazywa się Izoman 2000. Jest to produkt oparty na naturalnych składnikach, które podczas stosowania nie powodują skutków ubocznych. Izoman 2000 podnosi testosteron, zwiększa wydolność organizmu a także wpływa na zarys masy mięśniowej. Bez obaw o wystąpienie jakichkolwiek skutków ubocznych mogą stosować go mężczyźni w różnym wieku.

Ostatnio czytane artykuły:

Comments are closed.