Czy pierniki można przechowywać w plastikowym pudełku?

Czy pierniki można przechowywać w plastikowym pudełku?

Święta tuż tuż… nie jeden z nas będzie przygotowywał świąteczne pierniczki. Choć są one przepyszne w smaku mają jedną wadę.. jeśli będziemy je źle przechowywać mogą szybko stwardnieć. W tym poradniku dowiesz się jak przechowywać pierniki żeby były miękkie. Jeśli dostosujesz się do tych metod będziesz mógł delektować się ich pysznym smakiem!

Czy pierniki można przechowywać w plastikowym pudełku

Czy pierniki można przechowywać w plastikowym pudełku?

Świąteczne pierniki można przechowywać w plastikowym pudełku, ale do ich przygotowania najlepiej jest wybrać specjalny przepis na pierniki “do długiego przechowywania”. Przepisy te są ogólnodostępne w internecie. Jeśli przygotowane według przepisu pierniki zamkniemy w plastikowym pudełku zachowają one kruchy smak. Można je także przechowywać w plastikowym pudełku ułożone na kromce chleba i przykryte także kromką chleba. Na drugi dzień kiedy je otworzysz to się pozytywnie zaskoczysz, że chleb będzie twardy a pierniki miękkie.

Inne sposoby jak przechowywać pierniki żeby były miękkie.

  • Sposób z jabłkiem na przechowywanie pierników. Umieść  ćwiartkę lub połówkę jabłka razem z piernikami w plastikowym pudełku, które będzie szczelnie zamknięte. Taki sposób przechowywania pierników sprawi, że będą nie tylko miękkie, ale i zyskają przyjemny aromat. Soki, które wydziela jabłko są wchłaniane przez pierniki a to powoduje ich specyficzny smak. Należy pamiętać, aby systematycznie wymieniać jabłko na nowe.
  • Kostki z brązowym cukrem. Do zamkniętych plastikowych pudełek z piernikami dodaj kilka kostek brązowego cukru.
  • Piekarnik. Do piekarnika nastawionego na 200 stopni włóż pierniki nie dłużej niż na 5 minut. Wkładając je delikatnie zrosz wodą.
  • Mikrofala. Gotowe pierniki lekko pokrop wodą i owiń ręcznikiem papierowym. Po włożeniu do mikrofali na około 30 sekund trzymaj je w wysokiej temperaturze.

Na pytanie czy pierniki można przechowywać w plastikowym pudełku okazuje się, że śmiało można powiedzieć, że tak. Sposób ich przechowywania można wybrać według uznania czy dodamy do nich kromkę chleba, kostkę brązowego cukru a może kawałek jabłka, aby były miękkie.

Czy pierniki można przechowywać w plastikowym pudełkuJak długo można przechowywać pierniki?

Czas przechowywania pierników jest zależny od wybranego przepisu. Jeśli mamy dobry przepis to i pierniki mogą stać na prawdę długo, bez obaw że stracą swoje walory.

A jaki jest Twój sposób na to jak przechowywać pierniki żeby były miękkie? Podziel się w komentarzu!

Comments are closed.