Czy japońskie plastry oczyszczające działają?

by:

Zdrowie

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się japońskie plastry, których celem jest oczyszczenie organizmu z substancji szkodliwych. Plastry te są reklamowane w mediach i w prasie. Sięga po nie wiele osób, które chciałyby taki efekt faktycznie uzyskać. Jednak czy w praktyce plastry oczyszczające są naprawdę skuteczne?

Skuteczność japońskich plastrów oczyszczających.

Wszelkie media pokazują w samych pozytywach japońskie plastry odchudzające. Reklamowane są jako odtruwające organizm, zwalczające niektóre choroby oraz poprawiające ogólny stan zdrowia. Czytając niektóre reklamy można by powiedzieć, że wystarczy nakleić japoński plaster a jeszcze tego samego dnia zauważymy oczyszczenie organizmu z toksyn. Jednakże w praktyce okazuje się, że jest wiele nie zadowolonych użytkowników z ich działania. Choć wiadomo działają one na każdy organizm indywidualnie to nie mniej jednak ciężko znaleść pozytywną opinie o nich. Poniżej przytaczamy kilka wypowiedzi z forum, na którym kobiety wymieniały się doświadczeniami co do działania japońskich plastrów oczyszczających.

japońskie plastry oczyszczające

W internecie kupiłam japońskie plastry oczyszczające. Reklama zapewniała, że działają z tąd pokusiłam się o ich zakup. Naklejałam je zgodnie z instrukcją przez jakieś cztery tygodnie. Nie zauważyłam żadnego efektu. Pomyślałam, że jeszcze dam im szansę i kupiłam kolejne opakowanie. Niestety nie zauważyłam lepszego samopoczucia ani tym bardziej tego, żebym schudła.

Nie potrzebowałam wiele, chciałam schudnąć jakieś 2-3 kilo po tych japońskich plastrach oczyszczających. Chyba to tylko zwykła reklama bo naklejanie ich nic nie pomogło. Jedynie wydatek, który w żaden sposób się nie zwrócił.

Co zawierają japońskie plastry oczyszczające?

Na rynku jest wiele rodzai japońskich plastrów oczyszczających, dlatego też mogą się różnić między sobą składem. Zazwyczaj producenci wskazują, że zawierają one:

 • ocet drzewny
 • krzemionkę
 • proszek perłowy
 • chitosan
 • turmalin.

Powyżej wskazane składniki rzekomo aktywizują proces oczyszczania organizmu z toksyn. Brzmi to pięknie w teorii, lecz w praktyce wiele osób na nie narzeka.

Ile kosztują japońskie plastry oczyszczające?

Detoksykacja japońskimi plastrami wspomagającymi oczyszczanie nie należy do najtańszych. Za opakowanie często zawierające tylko kilka sztuk plastrów należy zapłacić około 85 złotych. To bardzo dużo zwłaszcza, że wystarczają tylko na kilka użyć.

Najchętniej czytane:

5 odpowiedzi do “Czy japońskie plastry oczyszczające działają?”

 1. paweł pisze:

  moja żona stosowała takie plastry że niby oczyszczają a tylko złościła się że nic nie dają

 2. dżejsika pisze:

  nie kupujcie żadnych plastrów!

 3. patka pisze:

  plastry są do niczego…

 4. olka pisze:

  ja też kupiłam te plastry na odchudzanie i tylko nie potrzebnie wydałam kasę.

 5. MARZENA pisze:

  NA MNIE TE JAPOŃSKIE PLASTRY WCALE NIE PODZIAŁAŁY. NIE POLECAM.