Czy do termoforu wlewa się wrzątek

by:

Zdrowie

Czy do termoforu wlewa się wrzątek?Czy do termoforu wlewa się wrzątek

Najlepsze jesienne i zimowe wieczory to te spędzone w domu przy ciepłej kawie, z termoforem w łóżku. W takiej atmosferze nawet padający za oknem śnieg czy deszcz wydaje się być przyjemniejszy. Atmosferę można sobie podgrzać ale uwaga nie za bardzo… Zobacz jak korzystać z termoforu, jaką wodę wlewać do termoforu.

Termofor zastosowanie.

Termofor to inaczej pojemnik, który poprzez napełnienie odpowiednią temperaturą wody robi się gorący i służy ogrzewaniu różnych partii ciała. Termofor ma wiele zastosowań, może służyć:

  1. Ogrzaniu się – kiedy za oknem jest niska temperatura termofor szybko ogrzeje zmarźnięte części ciała. Po zimowym spacerze taki ciepły okład jest z pewnością bardzo przyjemny i przywraca normalną temperaturę ciała.
  2. Być formą okładu – przynosi ulgę w bólu. Stosuje się go często, kiedy boli brzuch. Nagrzany termofor rozluźnia mięśnie gładkie brzucha, minimalizując bolesne skurcze. Oczywiście nie wyleczy on choroby, ale zawsze minimalizuje stopień bólu.
  3. Pomaga w walce z zapaleniem stawów. Termofor rozgrzewa bolące miejsca i poprawia pracę organizmu.

Czy do termoforu wlewa się wrzątek

Termofor temperatura wody – jaką wodę wlewać do termoforu?

Niezależnie od tego czy mamy sam termofor czy tzw. termofor w sweterku, który przepuszcza mniej ciepła należy być ostrożnym przy wlewaniu wody. Czytając przed użyciem instrukcję obsługi szybko dowiedzieć się można czy do termoforu wlewa się wrzątek. Okazuje się, że temperatura wody w termoforze powyżej 70 stopni Celsjusza może skutkować pęknięciem termoforu i poważnym oparzeniem. Nie należy zalewać wrzątkiem termoforu oraz wodą, która może spowodować poparzenie. Termofor zalewa się wodą do ¾ jego objętości, czynność tą wykonuje się w pozycji pionowej. Przed zakręceniem kurka należy się pozbyć nadmiaru powietrza. Po zamknięciu koniecznie sprawdź jego szczelność.

Czy termofor może pęknąć

Czy termofor może pęknąć?

Prawidłowe użytkowanie termoforu nie powinno spowodować jego pęknięcia. Nie mniej jednak należy pamiętać, że gdy wlejemy do niego wrzątek może to skutkować pęknięciem termoforu. Należy też unikać trzymania termoforu w pobliżu ostrych narzędzi.

  • Jak długo termofor trzyma ciepło?

W zależności od termoforu ciepło może być utrzymane nawet do kilku godzin. Termofor w sweterku na pewno będzie dłużej trzymał ciepło niż ten zwykły. Szacuje się, że termofor trzyma ciepło przez około 4 godziny.

Termofor przeciwwskazania, kiedy nie powinno się stosować termoforu?

Należy zachować bardzo szczególną ostrożność przed podaniem termoforu dzieciom. Jeśli już zdecydujemy się na podanie dzieciom, lepiej jest podać termofor w sweterku, aby nie doszło do poparzenia. Przeciwwskazaniem do stosowania termoforu jest nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, zawał, miażdżycowe stwardnienie tętnic i choroby ośrodkowego układu nerwowego.

Gdzie kupić termofor i jaka jest cena?

Miejsc gdzie kupisz termofor jest wiele. Można nabyć go przez internet lub w tradycyjnych sklepach stacjonarnych takich jak markety, często nawet i kioski, sklepy medyczne, apteki. Cena termoforu waha się w zależności od jakości wykonania. Kupując dobry termofor cena przekłada się na jakość użytych materiałów. Gdzie kupić termofor

PODSUMOWANIE.

Przed użyciem termoforu zapoznaj się z instrukcją. Na każdym termoforze znajduje się informacja o tym czy do termoforu wlewa się wrzątek. Zastosuj się do niej, aby uniknąć przykrych konsekwencji.

Comments are closed.