Co zrobić żeby nie skrobać szyb

Co zrobić żeby nie skrobać szyb?

Nikt nie lubi zimą wsiadać do wyziębionego samochodu a co mówić o skrobaniu szyb zwłaszcza kiedy nam się bardzo spieszy. O tej porze roku szyby zamarzają wskutek różnicy temperatur zewnątrz a wewnątrz samochodu. Jest to proces, który stale będzie towarzyszył mrozom, ale na szczęście da się go uniknąć! Zobacz nasz poradnik co zrobić żeby szyby nie zamarzały w samochodzie.

Co zrobić żeby nie skrobać szyb

Co zrobić żeby szyby nie zamarzały w samochodzie? Domowy sposób na zamarznięte szyby wDomowy sposób na zamarznięte szyby w aucie aucie.

Dzisiejszy postęp technologii sprawia, że istnieje wiele sposobów na to co zrobić żeby nie skrobać szyb rankiem. Wśród nich jest domowy sposób na zamarznięte szyby w aucie lub produkty, które można nabyć w sklepie. Wszystkie z nich zostaną opisane poniżej.

  1. Pierwszy domowy sposób na zamarznięte szyby w aucie to odmrażacz do szyb, który można wykonać samemu. Przygotuj domowy odmrażacz do szyb a podróż będzie dla Ciebie o wiele przyjemniejsza. Taki płyn pomoże Ci usunąć szron oraz lód z powierzchni szyby samochodowej. Jest bezpieczny dla gumy i lakieru, używając go nie poniszczysz karoserii. Domowy odmrażacz do szyb zrobisz samemu a do jego wykonania przygotuj 3 szklanki octu spirytusowego, 1 szklankę letniej wody, miękką szmatkę, ręczniki i wiaderko. Po połączeniu octu z wodą powstaje domowy odmrażacz do szyb, którym należy przemywać szyby w aucie.
  2. Kolejnym sposobem na to co zrobić żeby szyby nie zamarzały w samochodzie jest zastosowanie specjalnej maty. Osłonna mata na szybę szybko się rozkłada i zwija. Co ważne nie przymarza do szyb. Może być używana latem jako ochrona przed nagrzaniem samochodu oraz zimą jako przeciwdziałanie oblodzonym szybom. Jej koszt to około 10-15 złotych.
  3. Specjalny płyn odmrażający dostępny na stacji. Gotowy płyn będący środkiem chemicznym pozwoli łatwo pozbyć się lodu. To duża oszczędność czasu, ponieważ lód szybko się rozpuszcza.
  4. Zwykła woda. Polej szyby wodą a lód szybko zmięknie. Uwaga ważne jest, aby nie była ani za gorąca ani za zimna!

Co zrobić żeby nie skrobać szyb

PODSUMOWANIE

Istnieje wiele sposobów na to co zrobić żeby nie skrobać szyb wybór idealnego zależy tylko od Ciebie. To Twoje preferencje pozwolą zadecydować Ci czy wybierzesz domowy sposób na zamarźnięte szyby w aucie czy wolisz sięgnąć po sklepowe kosmetyki, które oszczędzą Twój czas.

Comments are closed.