Co zawiera sól? W tych 8 produktach jest jej najwięcej!

by:

Odchudzanie

Sól zatrzymuje wodę w organizmie i zdecydowanie nie sprzyja szczupłej sylwetce. Z tego powodu powinnaś wiedzieć co zawiera sól, aby ograniczyć te produkty w swojej diecie. Poniżej znajdziesz listę ośmiu produktów, które są źródłem dużych ilości soli.

Co zawiera sól? – 8 produktów zawierających sól w dużych ilościach.

Chcesz schudnąć? Ogranicz spożywanie soli. Aby zrobić to skutecznie koniecznie unikaj:

  1. Zup instant – co prawda są one bardzo szybkie i łatwe w przygotowaniu w szczególności np. w przerwie w pracy ale są bombą solną. Zawierają dwa razy więcej soli niż zalecają normy dietetyczne. Nie wierzysz? Następnym razem przeczytaj etykietę zanim kupisz taki produkt.
  2. Wędlin. W szczególności najwięcej soli zawierają wędliny pakowane hermetycznie. Salami pod tym względem jest rekordzistą!
  3. Płatki i musli. Uważa się je za dietetyczne ale nikt nie wspomina o tym jak dużo soli zawierają w sobie. Najwięcej soli znajdziesz w płatkach kukurydzianych.
  4. Grecki ser feta. W tym rodzaju sera możesz się spodziewać dużych ilości soli. Jeśli jesteś miłośnikiem jedzenia sera to zdecydowanie lepiej jeśli sięgniesz po ser szwajcarski lub owczy, gdyż ten rodzaj sera zawiera dużo mniej soli.
  5. Gotowe sosy. Z pewnością sięgasz po nie nieraz. Np. robiąc spaghetti. Następnym razem uważaj, gdyż nawet taki sos do spaghetti nie jest wolny od soli.
  6. Białe pieczywo. To kolejny produkt z którym nie należy przesadzać. Lepiej poszukać w pobliskiej piekarni pieczywa, które jest niskosodowe. Powinnaś dostać je bez problemu w większości piekarni.
  7. Mrożonki. Wszystkie gotowe produkty mrożone warto używać raz na jakiś czas a nie na co dzień. Dla przykładu jedna mrożona lazania może mieć aż 1300 mg soli!
  8. Warzywa w puszcze. Lepiej omijaj je szerokim łukiem. Zdecydowanie zdrowsze będą te w świeżej postaci. Puszkowane warzywa są źródłem nie tylko soli ale i ogromnej ilości konserwantów.

Anna Karpińska

Anna – absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Od lat jej zainteresowaniem jest dietetyka, zdrowy styl życia oraz sport. Przebyła różne kursy i szkolenia. Posiada wiedzę interdyscyplinarną dodatkowo z psychologii, anatomii, biochemii i zdrowia intymnego.

Comments are closed.