Co pomaga na światłowstręt?

by:

Poradniki

Światłowstręt to inaczej duża wrażliwość na światło. Jest rzadkim schorzeniem, zalicza się do niegroźnych dolegliwości okulistycznych. Jego przyczyną mogą być choroby o podłożu neurologicznym, zakaźnym lub ogólnoustrojowym.

Jak leczyć światłowstręt?

Zanim zapiszesz się do specjalisty, aby pomógł Ci wyleczyć światłowstręt możesz spróbować tzw. domowe sposoby. Często zdarza się tak, że problem ten pomaga zwalczyć zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczy nadzwyczaj wrażliwe na światło stają się wtedy, gdy spożywamy posiłki ubogie w witaminy z grupy B. Te znajdziemy szczególnie w podrobach, roślinach strączkowych, pestkach słonecznika i migdałach.

Sprawcą Twojego problemu mogą być problemy z tarczycą. Jeśli funkcjonuje ona nie prawidłowo to objawia się na wiele sposobów w tym nadwrażliwością na światło, szczególnie na promieniowanie słoneczne. Jeśli skonsultujesz problem tarczycy z endokrynologiem on przepisze Ci leki, które pomogą na światłowstręt.

Nierzadko światłowstręt może towarzyszyć chorobie wirusowej np. odrze. W sytuacji, gdy mamy obniżoną odporność łatwo atakują nas wirusy. Odra jest poważną chorobą, która również jak tarczyca wymaga kontroli u specjalisty.

Co jeszcze może pomóc na światłowstręt?

Tylko Ty doskonale wiesz jak uporczywy może być problem z nadwrażliwością na światło. Jeśli przeszukałeś już cały internet w poszukiwaniu skutecznej metody na to jak leczyć światłowstręt i wiele z nich nie przyniosło Ci zadowalających efektów to możesz spróbować jeszcze noszenie okularów z przyciemnianymi szybami. Jeśli już nosisz okulary korygujące wadę wzroku to też żadna przeszkoda. W ofercie optyków są okulary, które zmieniają kolor szkła w zależności od intensywności promieniowania.

Jak leczyć światłowstręt

Co Wam pomogło na światłowstręt? Wypowiedzi naszych czytelników.

MARTA

Nigdy wcześniej nie znałam takiego problemu jak światłowstręt dopóki nie zaczęłam mieć problemów z brakiem witamin. Często jadłam fast foody i nie zdrowe jedzenie, które nie miało nic z substancji odżywczych. Kiedy przerzuciłam się na zdrową dietę to pomogło mi wyleczyć światłowstręt. Jadłam dużo owoców i warzyw, które mają witaminę B. Po jakimś miesiącu problem całkiem ustąpił.

KLAUDIA

Szukałam złotych rad na to co pomaga na światłowstręt i zastosowałam się do jednej z nich. Noszę ciemne okulary, kiedy jest bardzo słonecznie i nie mam tego problemu.

Ostatnio czytane artykuły:

One Reply to “Co pomaga na światłowstręt?”

  1. ciekawska pisze:

    a co to jest światłowstręt