5 sposobów jak zwiększyć ilość testosteronu!

by:

Masa mięśniowa

Za męskość odpowiada właśnie testosteron. Jest to jeden z hormonów płciowych, który warunkuje rozrost masy mięśniowej, rozmiar narządów płciowych, zarost czy barwę głosu. W sytuacji, kiedy poziom testosteronu spada mężczyzna staje się “mniej męski”. Dlaczego? Pojawiają się u niego pierwsze kłopoty ze sprawnością seksualną, zarost nie rośnie a narządy płciowe się kurczą. Czytając ten artykuł do końca poznasz 5 sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci zwiększyć poziom testosteronu.

1. Uzupełnij poziom cynku w organizmie.

Cynk jest pierwiastkiem, którego braki w organizmie mogą powodować niski poziom testosteronu. Odgrywa on bardzo ważną rolę w organiźmie mężczyzny ponieważ odpowiada za prawidłowe funkcje seksualne a także za produkcję męskich hormonów. Jeśli więc zależy Ci na zwiększeniu ilości testosteronu w Twojej diecie nie powinno zabraknąć cynku. Produktami bogatymi w cynk są otręby pszenne, warzywa kapustne, mięso, pomidory i natka pietruszki.

2. Zrezygnuj ze spożywania alkoholu.

Wydaje Ci się, że okazjonalne picie w małych ilościach w żaden sposób nie szkodzi na organizm? Jesteś w wielkim błędzie. Najwyższy czas odstawić alkohol, aby nastąpiło naturalne zwiększenie testosteronu. Napoje alkoholowe zaburzają naturalną równowagę hormonalną organizmu.

3. Stosuj tabletki na podniesienie testosteronu.

Na rynku tabletek, które zwiększają ilość testosteronu jest bardzo dużo. Jednym z takich preparatów jest Tribulus Terrestris 500, który w szybkim czasie zwiększa poziom testosteronu. Dodatkowym plusem ich stosowania jest to, że wpływają na rozrost masy mięśniowej bez stosowania dodatkowo ćwiczeń. To dobry wybór w rozsądnej cenie.

4. Postaw na trening siłowy.

W czasie wykonywania treningu siłowego z organizmu mężczyzny uwalnia się hormon jakim jest testosteron. Wydziela się go najwięcej podczas wykonywania ćwiczeń takich jak: martwe ciągi i przysiady. Pamiętaj, że im więcej czasu poświęcisz na ćwiczenia i im bardziej Twój trening będzie intensywny tym więcej testosteronu wyprodukuje Twój organizm.

5. Jedz dużo mięsa.

Kolejnym sposobem jak zwiększyć ilość testosteronu jest odpowiednia dieta. Zbyt mała podaż mięsa w diecie jest skutkiem niskiego poziomu testosteronu. Białka zwierzęce są źródłem cynku, który jest konieczny do prawidłowej pracy wydzielania testosteronu.

jak zwiększyć ilość testosteronu

PODSUMOWANIE

Teraz już wiesz co podnosi poziom testosteronu a więc do dzieła! Jak zwiększysz ilość testosteronu to zauważysz poprawę sprawności seksualnej, większe libido, odpowiedni stan umięśnienia a także większą wytrzymałość organizmu. Testosteron w normie zapewni Ci także prawidłowe funkcjonowanie hormonów, które odpowiadają za wiele męskich cech.

A jaki jest Twój sposób na to jak zwiększyć ilość testosteronu? Odpowiedź zostaw w komentarzu!

One Reply to “5 sposobów jak zwiększyć ilość testosteronu!”

  1. irek pisze:

    ja biorę tabletki z testosteronem bo mam takie zalecenie