Jakie leki na menopauzę?

by:

Zdrowie

JAKIE LEKI NA MENOPAUZĘ? JAKIE SĄ PIERWSZE OBJAWY MENOPAUZY?

Menopauza to czas, który zazwyczaj zaskakuje kobietę. Nie każda z nich może się z tym łatwo pogodzić, że wchodzi w okres przekwitania. Bądź świadoma jakie są pierwsze objawy menopauzy.

Początki menopauzy:JAKIE LEKI NA MENOPAUZĘ

 • Uderzenie gorąca
 • Zmienny nastrój
 • Osłabione libido, brak ochoty na seks
 • Zaburzenia miesiączkowania.

Wyżej wymienione symptomy to pierwsze objawy menopauzy. Oczywiście to nie wszystkie z objawów, ale te najczęściej się pojawiające u kobiet.

Menopauza kiedy może nadejść?

Menopauza kiedy nadchodzi zależy to od organizmu kobiety. Wiele Pań w różnym wieku doświadcza początki menopauzy. Istnieje jednak wiek w którym jest duże prawdopodobieństwo pojawienia się menopauzy, jest to 45-55 lat.

Jakie leki na menopauzę?

Pierwsze objawy menopauzy są dokuczliwe. Wiele kobiet w tym czasie zastanawia się jakie leki na menopauzę będą pomocne. Takich środków jest dużo, najpopularniejsze wśród kobiet są ziołowe tabletki. Tabletki oparte na ziołach dostępne są bez recepty. Pomagają zachować zdrowie seksualne, złagodzić początki menopauzy, przywracają witalność organizmu.

MENOPAUZA U KOBIET. MENOPAUZA KIEDY WYSTĄPIŁA OPINIE.

U mnie przekwitanie nastąpiło bardzo szybko. Nawet się tego nie spodziewałam. Początki menopauzy były trudne. Zalewały mnie poty, miałam zmienny nastrój, próbowałam szukać odpowiedzi w internecie co to może być. Wpisałam sobie jakie są pierwsze objawy menopauzy, początki menopauzy no i wszystko wskazywało na to. W wieku 47 lat miałam ostatni okres. Poszłam do lekarza bo te objawy mi bardzo przeszkadzały, chciałam dowiedzieć się jakie leki na menopauzę trzeba brać. Mi polecił mój zaufany specjalista tabletki, które to są na bazie ziół. Mnie wraz z przekwitaniem zmniejszyła się ochota na seks a te proszki mi dużo pomagają.

Z kolei u innej kobiety początki menopauzy nastąpiły w wieku 54 lat.

Menopauza u mnie była w wieku 54 lat. Byłam na to przygotowana bo w końcu taka kolej rzeczy.

POCZĄTKI MENOPAUZY A SEKS, Czy menopauza u kobiet może być pięknym czasem?

Mówi się, że seks po menopauzie jest najpiękniejszy! Nie trzeba martwić się bolesną miesiączką ani nie martwić się ryzykiem zajścia w ciążę – zwłaszcza wtedy, kiedy już się jest w starszym wieku. Menopauza u kobiet może być pięknym okresem w życiu, jeśli też tak do tego podejdziemy.

5 odpowiedzi do “Jakie leki na menopauzę?”

 1. stara i jara napisał(a):

  menopauzę to trzeba przeczekać

 2. kalka23 napisał(a):

  Mnie jeszcze ten problem nie dotyczy, jestem młodą dziewczyną.

 3. JOANNA napisał(a):

  Mam 41 lat i mam menopauzę…

 4. grażyna napisał(a):

  ja nie mam jeszcze menopauzy, ale jak bym miała to chyba było by to normalną sprawą.

 5. BARBARA Z. napisał(a):

  Nie wiem jakie są leki na menopauzę, ale ja biorę takie ziołowe proszki.