Acerola a nowotwór. Czy acerola pomaga na raka?

by:

Zdrowie

Na półkach w aptekach jest wiele suplementów, które zawierają witaminę C. Bez wątpienia ze względu na naturalne składniki najlepiej sprzedaje się Acerola. Produkty z acerolą mają wiele dobroczynnych właściwości dla zdrowia. Niektórzy przypisują jej działanie pomagające na raka. Czy jednak tak jest na prawdę? Czy są to informacje w jaki kol wiek sposób potwierdzone?

Jak Acerola wpływa na zdrowie?

Korzystnych właściwości ze stosowania Aceroli jest wiele. Wspomaga ona ludzi organizm na wielu płaszczyznach. Najbardziej znana jest jako środek wzmacniający odporność oraz przyśpieszający powrót do zdrowia w przypadku przeziębienia. Z tego względu obecna jest w wielu domowych apteczkach Polaków. Ponadto witamina C zapewnia:

  • prawidłową produkcję kolagenu i funkcjonowanie naczyń krwionośnych, chrząstek i kości
  • sprawuje kontrolę nad funkcjonowaniem układu nerwowego
  • zwiększa wytrzymałość organizmu (zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia).
Acerola a nowotwór

Wpływ Aceroli na nowotwór. Czy to prawda?

W sieci pojawia się coraz więcej informacji o tym, że acerola pomaga na raka. Co więcej często są to rozbieżne informacje. Jedni twierdzą, że duże dawki witaminy C im pomagają w walce z nowotworem, inni z kolei że ona wcale nie działa. Większość artykułów nie potwierdza tego, że acerola pomaga na nowotwór. Takie informacje warto skonsultować ze specjalistą. Leczenie w tym przypadku na własną rękę, z pomocą internetu może nie przynieść spodziewanych skutków.

Stosowanie Aceroli a nowotwór. Skąd te pomyślne informacje?

Osoby, które twierdzą że Acerola pomaga na nowotwór często piszą te wiadomości nie podając głębszego uzasadnienia. Nie wiadomo więc tak na prawdę czy istnieje jakiś związek między acerolą a nowotworem. Czy to są informacje potwierdzone z autopsji? A może zaczytane gdzieś na forum pisane przez laika? Tego najlepiej jest dowiedzieć się prosto od specjalisty. Zapewne on będzie posiadał głębszą wiedzę na ten temat i będzie mógł podać więcej informacji na temat tego czy stosowanie aceroli w jaki kol wiek sposób pomaga na raka.

Ostatnio czytane artykuły:


2 odpowiedzi do “Acerola a nowotwór. Czy acerola pomaga na raka?”

  1. poziomka pisze:

    dużo w necie piszą że witamina c leczy raka. jak to jest u Was?

  2. helena pisze:

    ja biorę acerolę żeby nie chorować na grypę i mi na to pomaga.